Spotkanie w Bydgoszczy – Maj 2017

Spotkanie w Bydgoszczy – Maj 2017

Trzeci weekend maja był w Bydgoszczy poświęcony szkoleniu przyszłych stypendystów wymiany młodzieżowej Rotary Youth Exchange.  72 młodych ludzi z całej Polski spotkało się w jednym miejscu, aby wspólnie przejść przez szereg szkoleń, które miały na celu jak najlepsze przygotowanie ich do wyjazdu.

Rotaraktorzy  prowadzący szkolenie starali się odpowiedzieć na wszystkie zadane im pytania dotyczące wymiany. Oprócz podstawowych informacji o uzyskaniu wizy, kupnie biletu lotniczego czy ubezpieczenia, poruszyli też takie tematy,  jak sposoby spędzania czasu wolnego na wyjeździe, wybór przedmiotów szkolnych, czy relacje z rodzinami goszczącymi.

Młodzież przyjechała do Bydgoszczy ze swoimi rodzicami, dla których również były przygotowane specjalne panele, prowadzone przez  Tadeusza Płuzińskiego, Renatę Różycką, Gubernatora  Krzysztofa Kopycińskiego, Jakuba Szatkowskiego oraz Marka Łatko.

Organizatorzy starali się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wyjazdu, które pojawiły się zarówno u młodzieży, jak i u rodziców – w końcu celem szkolenia było upewnienie się, że dystrykt wysyła za granicę osoby w pełni przygotowane na to, co może ich tam spotkać.

Życzymy uczestnikom niezapomnianych wrażeń podczas tego roku, a rodzicom wielu powodów do bycia dumnym ze swoich dzieci, ambasadorów naszego kraju.

Zobacz też

Wigilia Wielu Narodów 2022

Wigilia Wielu Narodów 2022

W dniach 9.12-11.12.2022 studenci długoterminowej wymiany młodzieży spotkali się we Wrocławiu.  Młodzież wraz z oficerami wymiany miała okazję uczestniczyć w…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")