Wigilia Wielu Narodów 2022

W dniach 9.12-11.12.2022 studenci długoterminowej wymiany młodzieży spotkali się we Wrocławiu.  Młodzież wraz z oficerami wymiany miała okazję uczestniczyć w XXII Wigilii Wielu Narodów zorganizowanej przez Pawła Korczyńskiego z Rotary Club Wrocław.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w Hostelu Wratislavia studenci wyruszyli na Rynek i podziwiali Jarmark Bożonarodzeniowy. Po kolacji w Restauracji Dwór Polski młodzież wzięła udział w quizie o tematyce międzynarodowej. Studenci śpiewali świąteczne piosenki a następnie tańczyli do późnej nocy do przebojów z całego świata.

Kolejny dzień przyniósł wiele wrażeń. Już o 9:30 studenci wyjechali z Wrocławia do Świdnicy, gdzie zwiedzili Kościół Pokoju i wysłuchali pięknego koncertu organowego. Po obiedzie w wyjątkowej Cafe Równik młodzież zwiedziła Hydropolis.

Wieczorem wszyscy wzięli udział w Wigilii Wielu Narodów, która odbyła się przy Placu Solnym. Podczas uroczystości wysłuchali niesamowitego koncertu skrzypaczki Mileny Pioruńskiej, a Jerzy Jagoda i Maciej Sygit umilili wszystkim czas akompaniamentem muzycznym w świątecznym nastroju.

Wydarzeniem wieczoru okazał się koncert studentów wymiany. Każdy student miał okazję przeczytać tekst w języku polskim, następnie studenci śpiewali kolędy polskie oraz świąteczne piosenki znane na całym świecie. Na sam koniec wybrzmiały słowa piosenki We Are The Champions i Feliz Navidad. Niesamowity wieczór zakończyła kolacja wigilijna w smakach wielu narodowości oraz quiz dotyczący polskich wigilijnych zwyczajów.

W niedzielę rano studenci przystąpili do testu pisemnego z języka polskiego. Wszyscy nasi studenci zdali test dzięki ciężkiej pracy i staraniom Krystyny Baj-Pawluk. Troje najpilniejszych uczniów otrzymało nagrody. Po egzaminie wszyscy ruszyli na zwiedzanie Wrocławia w minusowej temperaturze co było nie lada wyzwaniem dla młodzieży, która z zimą nie miała przedtem do czynienia.

Po głośnych pożegnaniach wszyscy rozjechali się do swoich miast zachowując wspaniałe wspomnienia z pobytu we Wroclawiu.