Orientation Meeting – Suchedniów 2022

Orientation Meeting  – Suchedniów 2022

W dniach 8-10.04.2022 ziemia świętokrzyska, po dwóch latach przerwy, gościła nowych kandydatów do udziału w rotariańskim programie wymiany młodzieży – Rotary Youth Exchange Program (RYEP) wraz z ich rodzicami. Obecni byli także oficerowie wymiany z poszczególnych klubów Rotary w Polsce oraz korespondenci odpowiedzialni za kraje biorące udział w wymianie. Obecni byli również dawni już  uczestnicy programu wymiany (Julia Olejarz – Meksyk, Filip Żmijewski – Kanada), którzy dzielnie wspierali zespół szkoleniowy, dzieląc się z kandydatami swoją wiedzą praktyczną.

Gospodarzem spotkania był RC Kielce wraz z vice przewodniczącą Komitetu Wymiany Młodzieży – Magdaleną Żmijewską.

Szkolenie rozpoczęło się wspólną kolacją w piątek, podczas której ponad 30 przyszłych młodych „ambasadorów” Polski miało okazję poznać się i wymienić swoją już posiadaną wiedzą na temat przebiegu wymiany. Ku naszemu zaskoczeniu, ale i radości, ich integracja była niemal natychmiastowa, a gwarnym rozmowom nie było końca. Po kolacji, podczas wspólnego spotkania, wszyscy kandydaci przedstawili się zebranym koleżankom i kolegom, ich rodzicom oraz członkom Rotary.

Sobota, czyli główny dzień szkolenia, rozpoczęła się uroczystym powitaniem wszystkich uczestników przez prezydent elekt RC Kielce – Karolinę Olejarz oraz członkinię RC Kielce Magdalenę Sitek. Gościem spotkania był Gubernator Dystryktu 2231 Wojciech Wrzecionkowski, który również uczestniczył w znacznej części szkolenia.

Członkowie Komitetu Wymiany Młodzieży (KWM), jak zwykle stanęli na wysokości zadania i w sposób bardzo sprawny poprowadzili szkolenie dotyczące procesu wymiany. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: osobno młodzież, osobno opiekunowie.

Wszyscy studenci otrzymali atrybuty uczestnika programu, będące wstępem do przygotowań do wyjazdu.

Szkolenie Orientation Meeting 2022 zakończyło się uroczystą kolacją, po której nastąpiły dłuuuugie rozmowy.

Po śniadaniu w niedziele wszyscy rozjechali się do swoich domów, bogatsi o nowe znajomości. Poprzez zaangażowanie naszych dzielnych członków KWM, rodzice i opiekunowie pozbyli się obaw o swoje pociechy, a poziom ekscytacji młodzieży przed zbliżającym się wyjazdem, sięgnął zenitu.

Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznego spotkania i trzymamy kciuki za nadchodząca edycje wymiany.