Mielno Meeting – Maj 2017

Mielno Meeting  – Maj 2017

Mielno Meeting 2017 już za nami.

Jak co roku, już po raz dwunasty , odbyło się pożegnalne spotkanie młodzieży kończącej swój pobyt w Polsce w ramach programu rotariańskiej wymiany długoterminowej.

W tym roku frekwencja była na rekordowym poziomie. Przyjechało 57 ” Wymieńców”. Niektórzy z nich, zgodnie z zaleceniami Komitetu Wymiany Młodziaży dotarli do Mielna wraz z opiekunami. Tegoroczne spotkanie miało szczególną oprawę, gdyż poza liczną grupą rotarian z RC Koszalin, w spotkaniu mieleńskim uczestniczyli: Gubernator Dystryktu 2231 Krzysztof Kopyciński oraz Przewodniczący Komitetu Wymiany Młodzieży Tadeusz Płuziński. Impreza, jak zwykle, bardzo udana. Nasi goście zaczęli się zjeżdżać już w piątek przed południem. Przejmowani byli przez  współpracującą z nami młodzież : Igę Koprowską i Magdę Guzewicz (RAC Wrocław)oraz Mateusza Synaka (RAC Szczecin). Piątek, tradycyjnie, był dniem przyjazdów, powitań i wspólnego grilla. Tym razem była wspaniała, słoneczna pogoda.  Prawie wszyscy, do późnych godzin nocnych bawili się przy ognisku. Czuło sie, że podczas pobytu w Polsce młodzież połączyła szczególna więź przyjaźni, która utrzymywana będzie również po ich powrocie do krajów rodzinnych.

Sobotni program rozpoczęliśmy jak zwykle na kręgielni “KOSMOS” biorąc udział w turnieju bowlingowym o Puchar Przewodniczącego Komitetu Wymiany Młodzieży ( rywalizowała młodzież) oraz o Puchar Prezydenta RC Koszalin ( dorośli). Super zabawa, doskonałe wyniki.   Pamiątkowe zdjęcie i rozdanie medali oraz statuetek zakończyło część sportową przewidzianego na ten dzień programu.

Powrót do Ośrodka LZS w Mielnie, obiad, chwila relaksu i najważniejsza część imprezy – Quiz z języka polskiego oraz Talent Show. Quiz, na bardzo wysokim poziomie. Powołana komisja pod dokładnej analizie najlepszych prac wyłoniła zwycięzców. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, rywalizacja ogromna, a o zajętych miejscach decydowały drobne błędy  językowe. Ostatecznie zwyciężyła Rachel Wilcox (107 na 109 możliwych punktów), drugie miejsce zajął William Eberhardt, a trzecie Kate Schrader – wszyscy z USA. Potem próba przeprowadzenia Talent Show – niestety niezbyt udana, gdyż młodzież w tym roku nie przygotowała wspólnie przećwiczonych wystepów. Zabawa rozkręciła się natomiast przy ognisku. Spiewy, tańce oraz nie kończące się i bardzo głęboko przez wszystkich przeżywane pożegnania. Spontaniczność i wspaniała atmosfera spowodowały, że był to dla wszystkich, z pewnością, niezapomniany wieczór.

Niedziela to dzień wyjazdów. Ostatni goście wyjechali ok. godz.  15.00 z Koszalina i na tym zakończyliśmy kolejny Mielno Meeting.