Meeting w Toruniu – Wrzesień 2016

Meeting w Toruniu – Wrzesień 2016

W dniach 16-18 września 2016 odbyło się w Toruniu spotkanie dotyczące rotariańskiej Wymiany Młodzieżowej w Polsce (Rotary Youth Exchange). Równocześnie miasto odwiedzili Rotarianie będący Oficerami ds. RYE oraz młodzież uczestnicząca w tegorocznej edycji programu.

Podczas posiedzenia Komitetu ds. wymiany podjęte zostały kluczowe decyzje dotyczące kształtu i przyszłości wymiany młodzieżowej w naszym Dystrykcie. Decyzją Oficerów Kraków na nowo został włączony do kręgu miast odwiedzanych przez przyjeżdżającą młodzież. W związku z tym postanowieniem, w bieżącym roku rotariańskim nasi podopieczni wybiorą się do Mielna, Krakowa, Oświęcimia i Wrocławia oraz na inne fakultatywne wycieczki zagraniczne. Dodatkowo omawiane były nowe regulacje przesłane przez Rotary International m. in. wymóg zaświadczenia o niekaralności od opiekunów i rodziców przyjmujących młodzież w ramach Wymiany.

Zdecydowanie bardziej głośny okazał się, trwający w pobliżu, trzydniowy „Orientation meeting”, na który przyjechali tegoroczni Studenci Wymiany z całej Polski. Choć była to grupa „zaledwie” 60 osób, to z pewnością dali się pozytywnie zauważyć lokalnym mieszkańcom. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Młodzież miała okazję upiec swoje własne, niepowtarzalne, toruńskie pierniki, odwiedzić „Muzeum legend toruńskich” i przepłynąć łodzią po Wiśle. Wieczorem zorganizowany został pokaz talentów i wiele innych atrakcji. Poza aktywnościami o charakterze integracyjnym, Studenci Wymiany wzięli udział w panelach przygotowanych przez Rotaract oraz Komitet ds. RYE. Mieli szansę wysłuchać ciekawych informacji na temat działalności Rotaract’u w Polsce oraz bliżej poznać Bydgoski Rotaract. Ponadto przedstawiony został im plan Euro Trip’a (fakultatywnej wycieczki po Europie) oraz regulamin wymiany młodzieżowej

Mamy nadzieję, że wyjazd do Torunia będzie niezapomnianym wydarzeniem w życiu Studentów Wymiany jak i również, że cała wymiana będzie dla nich wspaniałym czasem spędzonym w Polsce.

Anna Grzywacz

Rotaract Klub Kraków Wawel

Zobacz też

EUROTOUR 2019

EUROTOUR 2019

E U R O T O U R Candela Adrogué Porrez Podróż  mojego   życia     Jak było i…

Witajcie w domu!

Witajcie w domu!

  Witajcie w domu!   Program wymiany Rotary Youth Exchange 2018/19 możemy uznać za otwarty. Rozpoczęła się piękna podróż dla…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")