Zostałem przyjęty bardzo serdecznie na lotnisku przez moje trzy rodziny oraz ….

Dzień dobry,

Zostałem przyjęty bardzo serdecznie na lotnisku przez moje trzy rodziny oraz mojego counsellora Raya. Spędziłem wiele bardzo miłych chwil i wartych zapamiętania momentów z moją pierwszą host rodziną, którą niedługo zmieniam, po kilku miesiącach mieszkania z nią mogę mogę śmiało powiedzieć, że miałem wielkie szczęście trafiając do tego domu. Mam dwóch braci oraz mamę, która bardzo o mnie dba i stara się zapewnić mi jak najlepsze okazje do wykorzystania mojego czasu w USA. Moja amerykańska szkoła jest bardzo ładna, wydaje mi się, że zaaklimatyzowałem się w niej dość dobrze, poznałem wielu ciekawych i wartościowych ludzi, między innymi przez trenowanie cross country, co pomogło mi zapoznać się z kimś na początku moje wymiany. Aktualnie trenuje koszykówkę, która jest dokładnie jak sobie wyobrażałem koszykarską drużynę w amerykańskim liceum. Trenuję codziennie i bardzo dobrze się czuję i dogaduje z zawodnikami z drużyny. Moja nauka w szkole idzie mi bardzo dobrze, ostatnio dostałem raport ocen z pierwszej kwarty roku szkolnego. Chodzę na ciekawe lekcje takie jak: rysunek, fotografia, astronomia, ale również chemię historię czy angielski. Po zajęciach mam treningi oraz uczęszczam na spotkania scoutów, razem z moimi host braćmi. największym sukcesem dla mnie było ostatnio pobiegnięcie 18:28 minut na zawodach na 5 kilometrów, co było o prawie o 2 minuty szybciej od mojego wyniku na pierwszych zawodach oraz zdobycie pierwszych punktów na debiutanckim meczu koszykówki. Jestem w ścisłym kontakcie z moim counsellorem, który regularnia pytani mnie czy wszystko u mnie dobrze i czy nie mam żadnych problemów poprzez pocztę internetową. na spotkania rotary biorę udział raz w miesiącu oraz biorę udział we wszystkich możliwych projektach rotary przeznaczonych do studentów wymiany, na przekład ” feed my starving children”, czyli akcja pakowania żywności dla głodujących dzieci z krajów słabo rozwiniętych, albo w „passport fair”, co jest spotkaniem uczniów wymiany z amerykańskimi uczniami, którzy myślą o wzięciu udziału w projekcie wymiany międzynarodowej.