To już dwa miesiące…

To już dwa miesiące…

Za kilka dni mijają juz dwa miesiące odkąd przyleciałam do Kanady.

Nie mogę w to uwierzyć,czuje się jakbym mieszkała tutaj od dawna co jest bardzo dziwne bo bardzo tęsknię za swoim miastem i najcudowniejszymi ludźmi z mojej szkoły.

Szkoła w Kanadzie do której uczęszczam jest diametralnie inna tak jak zreszta edukacja. Co dziwniejsze do nauczycieli zwracasz się po imieniu albo nazwisku co dla mnie jest oznaką braku szacunku. Lekcje tutaj trwają ponad półtorej godziny a przerwy 2 minuty nie licząc dużej przerwy na Lunch która trwa godzinę.Co zabawne w mojej szkole jest sklepik w którym możesz kupić wszystko … Dosłownie wszystko: każdy rodzaj fast foodu,słodycze,sałatki,warzywa ale także zupy np.rosół a za to wszystko płacisz kartą bankową ,która w mojej szkole posiada każdy.

Zaczęłam się rozwijać teatralnie i biorę udział w rożnych przedstawieniach z tego powodu ,że nauczyciele z mojej szkoły twierdzą iż mój angielski akcent jest po prostu fantastyczny a nawet lepszych niż niektórych Kanadyjczyków co mnie bardzo podnosi na duchu ,ponieważ czuję się jak zwykły,szary polski człowiek z wielkimi ambicjami aby mój angielski z dnia na dzień stawał się coraz lepszy 😂

Tak jak juz mówiłam wcześniej moja host rodzina jest przecudowna ,wspierają mnie na każdym kroku i traktują jak własna córkę twierdząc ,ze na to zasługuje za to jaka jestem i tu poraz kolejny nie mogę w to uwierzyć ,że ktoś mnie docenia za to co robię jest to niewyobrażalne uczucie.

Pogoda z dnia na dzień coraz bardziej mnie zaskakuje minusowymi temperaturami.Jest niewyobrażalnie zimno,rownież przeżyłam swój pierwszy śnieg za oceanem … spadł on w dość dużej ilości na początku października co bardzo mnie zdziwiło bo w Polsce w tym okresie jest jeszcze dość ciepło.

W dzień Thanksgiving przygotowałam dla mojej host rodziny i ich znajomych pierogi z jagodami a dlatego ,ze nigdy nie jedli pierogów na slodko i byli bardzo ciekawi jak one smakuja ,ludzie za kazdym razem niedowierzaj ,ze u nas w Polsce sa one najpopularniejszym daniem w sezonie w letnim.

Te 2 miesiące minęły bardzo szybko więc jeszcze kilka miesiecy i zawitam na nowo nasza przepiękna Polskę 💗🇵🇱 Jestem bardzo wdzięczna moim rodzicom ,ze dali mi taka mozliwosc abym zwiedzała świat i poznawała ludzi z którymi będe miała kontakt przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Taka wymiana to COŚ niesamowitego ,COŚ co otwiera mi drzwi na świat i ludzi ucząc mnie jak podejmować dezycję i być dojrzałym człowiekim a przy tym rozsądnie i zdrowo myślec.

Buziaki prosto z Kanady !

Więcej relacji tej osoby: