Przeżyłam wspaniałe Święto Dziękczynienia !

Od ostatniego raportu moje życie się zmieniło.

Przeżyłam wspaniałe Święto Dziękczynienia. Moja host rodzina zaprosiła wielu gości i wspólnie zjedliśmy pyszną kolację. Był to dla mnie wyjątkowy dzień nie tylko ze względu na święto, ale także dlatego, że był to mój ostatni dzień z moją pierwszą host rodzina.

Następnego dnia przeprowadzałam się na 3 tygodnie do domu mojej Counselor, Marty, ponieważ moja pierwsza host rodzina wyjeżdżała na Florydę, a druga host rodzina nie była jeszcze gotowa, aby mnie przyjąć. Marty i jej mąż to wspaniali ludzie i mile spędziliśmy czas. Odwiedziliśmy pięknie oświetlone zoo i byliśmy w teatrze w Cripple Creak.

W połowie grudnia przeprowadziłam się do mojej obecnej host rodziny. Teraz mam 2 siostry Molly i Ally) w wieku 13 i 15 lat. Obie są wspaniałe i cieszę się że tak dobrze się dogadujemy. Cała rodzina jest bardzo radosna, ciepła i kochana.

Na Święta Bożego Narodzenia pojechaliśmy do domku w górach wraz z dziadkami i dalszą rodziną. Tam zjedliśmy kolację świąteczną i otworzyliśmy prezenty. To był bardzo radosny czas. Graliśmy w gry planszowe i zjeżdżaliśmy na sankach.

Niedawno byłam z moją host mamą i Ally w Waszyngtonie, gdzie odbył się zjazd rodzinny. Moja host mama ma 7 rodzeństwa, więc było dużo rozmów, radości i śmiechu. Zwiedziliśmy też kilka muzeów i zabytków w Waszyngtonie. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Jestem zachwycona serdecznością ludzi i pięknem stolicy Stanów Zjednoczonych.

Mieliśmy kilka spotkań uczniów z wymiany z mojego dystryktu. Jak zawsze wszystko było świetnie zorganizowane i miło spędziliśmy czas. Odwiedziłam Del Norte, gdzie byliśmy na wydmach piaskowych i farmie aligatorów oraz Colorado Springs i Grand Junction.

Podczas naszego spotkania w Grand Junction prezentowaliśmy nasze kraje przyszłym kandydatom. Ja i moja koleżanka Maggie, która była w zeszłym roku w Polsce w Krakowie prezentowałyśmy Polskę. Przygotowałam ruskie pierogi i częstowałam polskimi słodyczami: “Krówkami” i “Ptasim Mleczkiem”. Przedstawiła walory naszej Ojczyzny,  opowiadałam o ludziach, przyrodzie i historii. Zaprezentowałam także naszą Organizację i RC Polanica Zdrój. Wszyscy byli zachwyceni i sporo osób chciało jechać do Polski. Niestety może z tej grupy wyjechać tylko jedna osoba.

W szkole bardzo dobrze mi się układa. Zakończyliśmy pierwszy semester i mam świetne oceny. Dołączyłam także do szkolnej drużyny pływackiej. Trenujemy 5 razy w tygodniu przed lub po szkole. Mamy też zawody mniej więcej 2 razy w tygodniu. Bardzo się cieszę, że dołączyłam do tej drużyny, ponieważ poznałam wiele wspaniałych koleżanek. Wytrwale trenuję i wkładam w to wiele pracy. Jestem pod wrażeniem amerykańskiego systemu szkolenia sportowego, zaangażowania uczniów i szerokiego wyboru dziedzin sportowych oferowanego przez szkoły.

Czas bardzo szybko mi mija. Angażuję się w wiele aktywności i zawieram nowe znajomości. Czuję, że rozwijam się pod wieloma względami. Każdego dnia dziękuję, że mogę przeżywać taką wspaniałą przygodę. Wymiana młodzieży jest przedsięwzięciem, które zmienia  na lepsze ludzi i świat.

Jestem bardzo szczęśliwa.