Pierwszy miesiąc minął…

Pierwszy miesiąc minął…

Pierwszy miesiąc na wymianie zagranicznej Rotary w Meksyku upłynął mi wspaniale. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę w tym uczestniczyć. Meksyk to cudowny kraj, z wspaniałą kulturą, niesamowitymi ludźmi skłonnych zawsze do pomocy i cały czas uśmiechniętych.

 

Moja host rodzina jest dla mnie bardzo dobra, dobrze się dogadujemy, zawsze jest skłonna mi    we wszystkim pomóc nie oczekując niczego w zamian. Jedzenie tutaj jest dla mnie zarówno nowe jak        i przepyszne, ponieważ bardzo lubię pikantne jedzenie i Meksyk to odpowiednie miejsce, w którym mogę zjeść „coś” pikantnego i pysznego. Mój dom nie jest za duży, ale za to bardzo go lubię. Mam tu swój własny pokój co bardzo mnie cieszy. Mam tu wiele nowych znajomych i przyjaciół z którymi lubię spędzać wolny czas. Moja nowa szkoła nazywa się UCO. Jest to jedna z najlepszych szkół  w mieście, bardzo lubię do niej chodzić, pomimo tego że jeszcze wszystkiego nie rozumiem, ale nauczyciele i uczniowie pomagają mi żebym wszystko zrozumiała i dzięki tej pomocy moje dni w szkole upływają miło i niestety szybko. W tym miesiącu zwiedziłam wiele cudownych i nowych dla mnie miejsc. Jednym z nich jest moje miasto, w którym mieszkam. Jest duże, ma wiele zabytków i przecudowny rynek. Bardzo lubię chodzić po rynku w nocy, ponieważ wtedy widać cały efekt jego pięknej architektury.

 

 

Następnym miejscem, w którym byłam to były piramidy niedaleko mojego miasta. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, ponieważ nigdy nie widziała na żywo piramid i w końcu miałam okazje je zobaczyć.

 

Zwiedziłam także stolice Meksyku, która bardzo mi się podobała i zrobiła na mnie duże wrażenie. Byłam też w wielu parkach rozrywki z kolejkami górskimi jak i w parkach wodnych, w których przeżyłam wspaniałe chwile. Nauka hiszpańskiego idzie mi tu coraz szybciej i jestem z tego powodu bardzo zadowolona, ponieważ mogę więcej rozmawiać z ludźmi  w Meksyku i sprawia mi to wiele radości kiedy wszyscy mnie rozumieją i że ja ich rozumiem.

Czas mi tu płynie bardzo szybko, boję się że nie obejrzę się a będę już w Polsce, dlatego muszę tu korzystać z każdej chwili i nie tracić czasu. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę tu być.

 

 

Więcej relacji tej osoby: