Ostatnie trzy miesiące mojej wymiany dużo podróżowałam.

W listopadzie pojechałam na pierwszą wycieczkę Rotary do Kalifornii. Pierwszy dzień pobytu spędziliśmy w Disneylandzie. Przez kolejne dwa dni zwiedzaliśmy Los Angeles i San Diego.

Na początku grudnia wybrałam się do Guaymas – miasta nad zatoką Kalifornijską, położonego godzinę drogi od Hermosillo. Mimo, że był grudzień mogłam opalać się i cieszyć słońcem.

W styczniu wybrałam się odwiedzić moją koleżankę z Polski, która aktualnie jest  na wymianie w La Paz. Jest to przepiękne miasto, bardzo się różni od Hermosillo, które jest położone na pustyni. Zdjęcia z piaszczystych plaż z bujną roślinnością, które oglądamy na widokówkach to właśnie takie miejsce. Miałam okazje wybrać się na whale watching, czyli pływanie z wielorybami. Było to niezapomniane doświadczenie, potężne ssaki wraz z młodymi były na wyciągnięcie ręki…. To był fantastyczny tydzień! Dziękuję Wika 😊

Święta dla studenta wymiany to bardzo trudny czas i tak było też w moim przypadku. Tak naprawdę, nie czułam klimatu świąt, brakowało zapachu pierników, ale przede wszystkim mojej rodzinki.  Jednak moi host rodzice bardzo się starali mnie wspierać w tym trudnym czasie.

W Meksyku w okresie świątecznym organizuje się bardzo dużo „posad”. Posada to impreza z tradycyjnym meksykańskim jedzeniem i Piñatą. Często rozdaje się również czapki Mikołaja z przydomkami. Było to ciekawe doświadczenie, pokazujące jakie różne zwyczaje charakteryzują te same święta.

Rotary zorganizowała taką właśnie imprezę dla niepełnosprawnych dzieci i razem z przyjaciółmi z Hermosillo mieliśmy okazje w niej uczestniczyć.

Czas płynie bardzo szybko, przekroczyłam już półmetek mojego pobytu.

Jest to dla mnie niesamowite doświadczenie… Bywają dni bardzo trudne, kiedy chce się być w domu, z bliskimi. Kiedy trzeba sobie radzić z przeciwnościami i trudnymi sytuacjami. Nie zawsze jest tak kolorowo i beztrosko. Spotykam na swojej drodze różnych ludzi, nie wszyscy są życzliwi i pomocni.

Z drugiej strony jest wiele niesamowitych chwil, wspaniałe przyjaźnie i  możliwość poznania świata z innej perspektywy. To sprawia, że czuję się dojrzalsza i bogatsza o nowe doświadczenia.