Moja rodzina jest fantastyczna…

Moja rodzina jest fantastyczna…

 

Na lotnisko Flint w stanie Michigan przyleciałam 13 sierpnia. Nie mogę uwierzyć że to już 4 miesiące. Przez ten czas wiele się u mnie wydarzyło wydarzyło. I moje życie bardzo się zmieniło.

 

Host Rodzina
Moja rodzina jest fantastyczna, zależy im na tym aby mój rok był jak najfajniejszy i na tym żebym czuła się tu jak w domu. Już w pierwszy weekend pojechaliśmy do miejscowości na północ gdzie mają drugi dom.Pływaliśmy łódką i skuterem wodnym.

 

 

Szkoła
Spot zdecydowanie pełni najważniejszą funkcję. Wiele osób które na takiej wymianie były mówiły mi że warto zaangażować sie w jakis sport. Nie wierzylam ale postanowilam ze podejmę wyzwanie i wybralam pływanie. Pierwsze 2 tygodnie byly bardzo ciezkie i myślałam czy nie zrezygnować ale wytrwałam. Treningi odbywały się Codziennie po lekcjach na szkolnym basenie i trwały po 2 godziny.

 

 

Bardzo się w to zaangażowałam i ta aktywność stała się dla mnie czymś niesamowicie przyjemnym nie mówiąc o tym że zajęłam 10 oraz 17 miejsce na zawodach regionalnych co dla amerykanów jest wielkich osiągnięciem Otrzymałam również słynna Varsity letter i moge powiedziec ze jestem athlete. .Bardzo mi sie tu podoba ale nie ukrywam że bywa ciężko. Lekcje mam codziennie od 8:20AM do 3:18PM.W planie mam 5 lekcji, codziennie te same , a lekcje zmienia mi sie jedynie po egzaminach na tzymestalnych ktory stanowi 30% calej oceny kocowej.
Codziennie po lekcjach chodze na basen, treningi trwają 2 godziny.

Tak wyglada moj plan lekcji na drugi trymestr :

  • Economics
  • English
  • Algebra
  • Calculus
  • Spanish
  • Sport

 

Klub Rotary

Mój dystrykt nie jest zbyt duży ale jego członkowie to naprawdę wspaniali ludzie.  Inni wymieńcy już po pierwszym rotary meeting zostali moimi przyjaciółmi.Już planuje że po wymianie wybieram się do Brazylii i Chile.
Do wymiany nie byłam nastawiona zbyt pozytywnie, bałam się, miałam wiele obaw a teraz nie zamieniłabym tej przygody na nic innego.

 

 

Pogoda
Michigan to jedno z niewielu miejsc na świecie w którym możemy zaobserwować dokładnie 4 pory roku. Jesień zrobiła na mnie zdecydowanie największe wrażenie. Jest tu po prostu pięknie.

Niedawno spadł pierwszy śnieg który umożliwia nam wiele atrakcji jak jazda na skuterach śnieżnych czy samochodach golfowych. Dzisiaj moja szkola jest zamknieta poniewaz spadło go az tyle ze wiele osob nie jest w stanie dostać się do placówki.

W styczniu lecę z moja host rodzina na Florydę gdzie temperatura będzie znacznie cieplejsza.

 

Taka wymiana nam wiele możliwości Jadąc do Stanów bylam pewna ze moj angielski jest fluent ale kiedy zaczela sie szkola bardzo szybko sie przekonalam ze tak nie jest. Teraz po prawie 4 miesiącach w ogóle o tym nie myślę po prostu robię wszystko w języku angielskim

Więcej relacji tej osoby: