Moja przygoda rozpoczęła się™ 15 sierpnia …

Moja przygoda rozpoczęła się™ 15 sierpnia …

 

Lot przebiegł  pomyślnie, nie miałam żadnych przygód podczas podróży, ale nie zaliczam go do komfortowych, ponieważ leciałam 18 godzin. Na lotnisku, o 5 nad ranem, przywitała mnie moja 1 'Host Rodzina’, która chciał‚a mnie zabrać‡ na jedzenie,lecz po takim męczącym locie marzyłam tylko o wygodnym łóżku.

 

 

Przyjeżdżając do nowego domu, w Puebli, nie czułam się™ obca, dużo ze mna rozmawiali i poczułam ze będzie wszystko dobrze-nie myliłam się™. Przyjęli mnie jako nowego członka rodziny i pokazują… mi to codziennie. W domu przywitali mnie dziadkowie, którzy są… równie świetni i bardzo kochani!

Jeśli chodzi o szkołęt o co wszyscy lubię… najbardziej .. muszę™ przyznać‡ ze pierwsze dni były okropne, nie znałam ludzi i języka, nikt się™ nie odzywał, mało co mówili po angielsku, czułam się™ bardzo obca. Jestem tutaj 3 tydzień„ i muszę™ przyznać,‡ że jest co raz lepiej. Co prawda poziom nie jest za wysoki, ale czy ja wiem, czy to tak złe, ja się™ cieszę™, bo nie mam dużo prac domowych, nauki i mogę™ skupić‡ się™ na uczeniu języka.

Mam super znajomych w klasie, co raz więcej rozumiem. Jak to się™ mówi 'początki są… najgorsze’ ale jak je przetrwasz będzie super, obiecuje.

Jeżeli chodzi o miejscowość‡, przyjeżdżając tutaj myślałam ze Meksyk to kraj ,w którym jest na okrągło ciepło, nie da się™ oddychać‡, ale chwila chwila. Nie tutaj, nie w Puebli. Pogoda tutaj jest jak w Anglii. Średnia temperatura to 18’C, na zmianę™ słońce, deszcz, burza. Z dnia na dzień„ trudno się™ przestawić‡, tutaj jest inny świat, inna kultura, inne zwyczaje, inne jedzenie. Jedzą… tu bardzo dużo tortilli, tacos, ostrych rzeczy, potrzeba czasu żeby się™ przestawić‡, ja jestem w trakcie. Mają często podobne jedzenie do polskiego, ale wszystko smakuje inaczej, owoce są… soczyste i przepyszne, kawa jest również cudowna.

Meksykanie są… bardzo rodzinni i życzliwi. Codziennością… jest tu witanie się™ buziakiem, pytaniem jak się™ spało i życzeniem sobie miłego dnia. Za to ich również uwielbiam. Po meetingu w Acapulco, gorącym Acapulco, poznałam innych, świetnych wymienców z przeróżnych państw i mam nadzieje ze wycieczek będzie więcej.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej relacji tej osoby: