Miło się zapowiada…#Paragwaj

Zaraz po długim locie przywitała mnie pierwsza rodzina na lotnisku, bardzo mili i szczęśliwi ludzie. Cieszyli się bardzo na mój przyjazd, ze względu na to, że byłem pierwszym synem w rodzinnie. Wylądowałem w Asuncion – to stolica Paragwaju, bardzo nowoczesna. Odległość z Asuncion do Coronel Oviedo mojego miasta docelowego to około 3 godzin jazdy. Już na tym odcinku odczułem wysoką temperaturę w Paragwaju. Temperatura w lato to minimum 35 stopni, a czasami jeszcze wyższa.

 

Powoli organizm dostosował się do tych wysokich temperatur. Zaskoczyły mnie wpół otwarte wielki przestrzenie, a najbardziej przepiękne widoki.

 

 

Dużym zaskoczeniem w Paragwaju jest mocno uzbrojona ochrona punktów takich jak, na przykład: stacje benzynowe, sklepy, apteki czy prywatne szpitale.

Według mnie Paragwaj to miejsce, gdzie nikt się nie będzie nudził, szczególnie nastolatkowie. Niespodzianką były tu jak dla mnie, a dla nich normalne i tradycyjne, rywalizacje pomiędzy szkołami.   Jedną z największych rywalizacji, z którą pierwszy raz się spotkałem, to wybory miss liceów. Niestety w tym roku pierwszy raz moja przegrała szkoła do której uczęszczam. Przegrała pierwszy raz od 10 lat 🙁

 

 

To są wielkie imprezy międzyszkolne. Tematyka jest różna. Takich dużych imprez jest mniej więcej dwie lub trzy w ciągu roku.

 

Oczywiście… ( to nie są barwy Argentyny, tylko mojej szkoły 🙂

Od około miesiąca mam wakacje i też się nie nudzę. Z prezentów, które dostałem od rodziny na gwiazdkę, jeden pokochałem.

Jest to zestaw to przygotowania tere-tere, czyli yerba mate w różnych odmianach smakowych z zimną wodą z lodem. Polecam i rekomenduję na gorące dni.

W Paragwaju, a może w szczególności w moim mieście Coronel Oviedo mieszkają bardzo mili i uprzejmi ludzie, którzy służą zawsze Ci pomocą.

Pierwszy obóz integracyjny Rotary. Wraz z Ivo – Polakiem z mojego dystryktu pozdrawialiśmy i staraliśmy się aby było widać flagę naszego kraju mimo, że tylko jest nas dwóch w tym dystrykcie.

Oczywiście to co jest najważniejsze… to to, że większość czasu spędza się tutaj ze znajomymi.

Ze względu na specyfikę regionu, koledzy z klasy wyjeżdżają często na polowania. Też udało mi się uczestniczyć w takiej wyprawie.

Ze względu na upały, godziny świętowania na przykład Bożego Narodzenia przesuwają się na późno wieczorne, także spotkania ze znajomymi.

Czas się tu spędza bardzo przyjemnie. W Paragwaju obowiązują dwa języki: hiszpański i guarani. Waluta też nazywa się guarani.

W dużym skrócie to piękny kraj oraz wspaniali ludzie! Bardzo mile zaskakuje na każdym kroku i polecam tu przyjechać.

Dziękuje Rotary, za umożliwienie mi tej wielkiej przygody w poznaniu kultury i obyczajów tego kraju.

Zapraszam do kontaktu na whatsapp’a , gdyby ktoś miał jakiekolwiek pytania. M: +595 983888977

Więcej relacji tej osoby: