Miki w USA

A wiec wszystko zaczelo sie od calodniowej podrozy do miasta La Crosse w ktorym obecnie przebywam, Jest to sredniej wielkosci miasto lezace nad rzeka Mississippi, czyli mieszkam na granicy Wisconsin z Minnesota ale po stronie tego pierwszego stanu.

La Crosse jest polozone cudownie poniewaz po jednej stronie miasta podziwiac mozemy przepiekne urwiska z Granddad Bluff na czele, po drugiej zas stronie oko nacieszyc mozemy najdluzsza rzeka Stanow Zjednoczonych.

W przeciwienstwie do innych studentow wymiany na lotnisku nie powitala mnie moja pierwsza host rodzina, poniewaz konczyla ona swoja podroz po USA, ktora potrwala jeszce 2 dni po poim przylocie, natomiast zrobil to moj Host Rotary Club w towarzystwie mojej drugiej host rodziny :D. Nie zmienia to jednak faktu ze te 2 pierwsze dni spedzone z rodzicami mojej pierwszej Host mamy Danielle – Tomem i Gellyne zaliczam do jednych z lepszych do tej pory. Po przylocie nie zaistnialo u mnie zjawisko Jet Laga, co postanowilem wykorzystac z Tomem udajac sie na przejazdzke po moim nowym miescie.

Host Rodzina

Jestem szczesciarzem. Zarowno moja pierwsza jak i druga host rodzina to bardzo mlodzi, pelni energi i cudowni ludzie. Moja aktualna host rodzina, a wiec Danielle i Erich wspieraja mnie na kazdym kroku mojej wymiana za co jestem im niezmiernie wdzieczny. Mamy za soba dwie wspaniale wyprawy do Minneapolis, niesamowity Kamping, a w nastepny tydzien po opublikowaniu tej relacji spedze na Florydzie. Na brak atrakcji narzekac nie moge.

Szkola

Jestem w 12 klasie ( senior ) w Central High School. Wedlug mnie szkola Polska od Amerykanskiej rozni sie glownie mozliwoscia wyboru przedmiotow ktore chce sie realizowac w roku szkolnym. Ja wybralem nastepujace klasy :

1. English – Angielski, literatura, analiza i interpretacja angielskich tekstow, nauka o autorach tyzchce tekstow
  2. US History – Historia Stanow Zjednoczonych, ktora jak wszyscy wiedza nie jest najdluzsza wiec przedmiot nie jest trudny
  3. Spanish – Hiszpanski ale forma nauki tego jezyka jest zupelnie inna, bardzo czesto nauka odbywa sie w formie zabawy, Przykladowo w dniu dzisiejszym w ramach nauki o Dniu Zmarlych w Meksyku ogladalem film animowany “Coco”
  4. Foods For Life – W skrocie przygotowywanie jedzenia, nauka o zywnosci
  5. Adventure Education – WF tyle ze zazwyczaj poza szkola, wspinanie sie na wzgorza, jazda rowerami po miescie, uzywanie kompasu, gry zespolowe
  6. Geometry – Przedmiot matematyczny

Najciekawsze wydarzenia na mojej wymianie do tej pory to:

1. 2 Mecze druzyny Minnesota United FC, pierwszy przeciwko zespolowi z Colorado drugi natomiast przeciw ekipie z Los Angeles ze Zlatanem Ibrahimovicem na czele

2. Oktoberfest – Drugi najwiekszy festiwal piwa zaraz po Monachium w Niemczech odbywa sie wlasnie w La Crosse

3. Otrzymanie nagrody letter za udzial w rozgrywkach Varisity Soccera. Osobiscie nigdy nie uznalbym tej nagrody za cos wielkiego. Moi host rodzicie natomiast uswiadomili mi ze jest to “ Big Deal “ dla uczniow w USA, bo odznaczenie to odzwierciedla trud pracy wlozony w treningi jak i rozgrywki. Dodam tylko ze razem z moja druzyna udalo nam sie wygrac pierwsza runde play-off co jest najlepszym wynikiem w mojej szkole od 5 lat.

4. Homecoming – Tak jak sama nazwa wskazuje powrot do domu absolwentow High Schoolow, natomiast na zorganizowany na ta okazje taniec maja prawo wybrac sie wszyscy uczniowie szkoly, i to oni stanowia znakomita wiekszosc podczas potancowki

5. Spotkanie z innymi studentami wymiany w Janesville, WI