Dwa i pół miesiąca w Japonii

W ramach programu wymiany spędziłam już dwa i pół miesiąca w Japonii. Mieszkam w okolicach Kagoshimy, pięknym i historycznym mieście, znajdującym się na południu Japonii. Moja host rodzina jest niezwykle przyjazna i otrzymuje od nich duże wsparcie podczas mojego pobytu, dzięki czemu czuję się bardzo komfortowo.
Moja rodzina goszcząca zabrała mnie do wielu fantastycznych miejsc w okolicy. Odwiedziłam starożytną świątynię w Kirishimie, która stoi tu od tysiąca lat. Zwiedziliśmy też wulkan Sakurajima, który jest aktywny od ponad dziesięciu lat. Rodzina zabrała mnie też do wielu innych, równie wspaniałych miejsc, świątyń a nawet zamków. Klub Rotary zorganizował wycieczkę do Nagasaki, która była niezwykle udana! A w przyszłym tygodniu (13-17 listopada) mam wycieczkę szkolną do Kyoto i Osaki.
Ogólnie rzecz biorąc, moja wyprawa do Japonii jest bezcennym doświadczeniem. Mam okazję doświadczyć japońskiej kultury i historii na żywo i nawiązać cenną relację z moją rodziną goszczącą, która będzie trwać całe życie. Nigdy nie sądziłam, że wymiana będzie tak cennym i zmieniającym moje podejście do życia wydarzeniem.