Bom dia!!! Tudo bem? Jestem Ola co jest dla Brazylijczyków trochę śmieszne …

Bom dia!!! Tudo bem? Jestem Ola co jest dla Brazylijczyków trochę śmieszne …

Bom dia!!! Tudo bem? Jestem Ola co jest dla Brazylijczyków trochę śmieszne bo Olá znaczyć „cześć” po portugalsku. Poza tym jestem już w Brazyli trochę ponad 3 miesiące i mogę szczerze przyznać że KOCHAM Brazylię. Mieszkam w Cascavel jest to na południu Brazylii w stanie Parana. Poznałam tu wielu ludzi.

Ludzie są tutaj bardzo ale to BARDZO otwarci. Na przywitanie i pożegnanie się przytulają się i dają sobie nawzajem buziaka w policzek nawet jeśli spotykasz kogoś po raz pierwszy. W pierwszym tygodniu było trochę dla mnie trudno. Na innym kontynencie, w nieznanym kraju oraz z małą znajomością portugalskiego i nie znajac nikogo. Lecz po trzech miesiącach jest o wiele lepiej portugalski idzie mi znacznie lepiej, mam dużo znajomych i owoce tu są przepyszne i ogromne.

Uwielbiam to że jak idzie się ulicą to nagle można zobaczyć drzewo z awokado 🥑 lub z mango 🥭.  Jeśli chodzi o moje host rodziny to będę mieszkać w 4 rodzinach. Obecnie mieszkam w 2 rodzinie. Myślę że to dobrze mieszkać w tylu rodzinach bo każdy z nich ma różną kulturę i obyczaje. Na razie nie miałam żadnych problemów z moimi rodzinami.

Poniżej  zdjęcia z Brazylii 🇧🇷🇧🇷

Prezent jak wysiadłam z samolotu
Typowy Brazylijski obiad
Moja szkoła z mojego okna w domu mojej pierwszej rodziny

Więcej relacji tej osoby: