Wszyscy są przemili i uprzejmi.

Nazywam się Tymon i mam 16 lat. Wyjechałem na Wymianę Rotariańską  2018-2019 do USA, do Dystryktu 7150 w stanie New York. Mieszkam w miejscowości Skaneateles. Jest to urocze niewielkie miasteczko (ok. 5.000 mieszkańców), którego nazwa pochodzi od nazwy jeziora Skaneateles Lake – jednego z jezior zwanych Finger Lakes.

Z mojej wymiany minęły już ponad dwa miesiące. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być studentem wymiany Rotariańskiej przez dziesięć miesięcy i że trafiłem w tak sympatyczne miejsce. Wszyscy są przemili i uprzejmi.

Szkoła w Skaneateles  zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Jest dużo możliwości uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, np. różnego rodzaju klubach. Ja wybrałem Klub Technologiczny, a ze sportów koszykówkę. Chociaż może powinienem wybrać American football… ? To żart – ten sport wybrałem do oglądania na żywo😊. Skaneateles High School ma jedną z lepszych drużyn w stanie NY. Cotygodniowe mecze gromadzą tłumy kibiców. A tak moi koledzy cieszyli się po ostatnim bardzo ważnym dla nas zwycięstwie:

Największą niespodzianką jest to, że mogę tutaj kontynuować swoją pasję – moim przypadku jazdę konną. Do szkoły mam około 10 min. samochodem, a do stajni około 5 minut.

Jednym słowem – a właściwie dwoma – jest super 😊.