Wigilia Wielu Narodów

08 grudnia 2017, godz. 12:00
do 11 grudnia, godz. 8:00

Miejsce:

Wrocław

Organizowane przez klub:

RC Wrocław

 

 

 

 

 

XVII Wigilia Wielu Narodów – Spotkanie Wielu Kultur.

Pawłowice Wrocław Ul. Widawska 30-34 sobota 9.12.2017, godz. 18:30

 

Przesłaniem Wigilii jest wzajemne poznawanie się ludzi różnych kultur  i różnych narodów poprzez wspólne świętowanie przy wigilijnym stole, a także wzajemne zrozumienie się i tolerancja.

Społeczeństwo Wrocławia i Dolnego Śląska w swoim rozwoju historycznym zawsze było gościnne dla ludzi z szerokiego świata, tutaj bowiem krzyżowały się szlaki handlowe od niepamiętnych czasów, co sprzyjało wymianie i wzbogacaniu miejscowej kultury oraz bogaciło mieszkańców w ich rozwoju duchowym. Otwartość kulturowa miasta i całego regionu dolnośląskiego doprowadziła do znaczącego dorobku w dziedzinie nauki, literatury i szeroko pojętej kultury.

W naszej Wigilii w 2017 r. weźmie udział wielu gości, w tym m.in. młodzież, która przebywa w Polsce w ramach programu rocznej wymiany młodzieżowej Rotary International o nazwie Youth Exchange. Młodzież ta, wspólnie z kolegami i opiekunami z Polski opracowała program uroczystości i zaprasza na swoje spotkanie.

 

Program uroczystości będzie obejmował min. in. :

  • prezentację grup uczestniczących w Wigilii Wielu Narodów i Spotkaniu Wielu Kultur
  • wspólne śpiewy kolęd wraz z chórem i zespołem muzycznym
  • przekazanie ognia pokoju przyniesionego przez młodzież z Rotaractu
  • występ młodzieży z wymiany rotariańskiej przybyłej z całego świata
  • błogosławieństwo dla uczestników od przedstawicieli Kościołów i wyznań,    zgromadzonych na sali oraz od przedstawicieli mniejszości, wspólne dzielenie się chlebem
  • odczytywanie mądrości narodów , które reprezentuje młodzież Rotariańska wypisanych na gwiazdach choinkowych  , które sami wykonali .

      Wyrażamy nadzieję, że organizowana przez nas Wigilia, wpisze się na stałe w plan wrocławskich uroczystości kulturotwórczych  Wrocławia a Państwa na niej obecność będzie dla nas zaszczytem .

                                       Komitet Organizacyjny  RC Wrocław                  

­

Szczegółowe informacje o Wigilii Wielu Narodów 2017:

Zaproszenie na WWN 2017

Informacja o  WWN 2017

Plan WWN 2017 (polski)

Program WWN 2017

Plan WWN 2017 (english)