Kurs Języka Polskiego

RC Bydgoszcz Stare Miasto

KURS JĘZYKA POLSKIEGO 2018

Drodzy Oficerowie Wymiany Młodzieży, Drodzy Rodzice,

Kurs języka polskiego w Bydgoszczy dla przyjeżdżających uczestników Rotariańskiego Programu Wymiany Młodzieży rozpoczyna się w czwartek, 23 sierpnia 2018 roku. Studenci powinni przyjechać do Bydgoszczy tego dnia przed godziną 17:00.

Studenci będą zakwaterowani w Hotelu ZAWISZA przy ul. Gdańska 163 (http://hotelzawisza.pl), dokąd muszą dojechać taksówkami z dworców PKP i PKS. Proszę, aby każdy student miał w kieszeni odliczoną kwotę 20,- zł, bo tyle – maksymalnie – kosztuje dojazd do hotelu.

Bardzo proszę o informacje, o której godzinie przyjadą studenci z poszczególnych miast, aby nasi wolontariusze mogli ich odebrać i zaopiekować się nimi.

Informacje proszę przekazywać Koordynatorowi kursu Markowi Kopycińskiemu na adres mailowy: m.kopycinski@gmail.com   (telefon  +48 696 675 212).

Proszę również rodziny, które dowiozą studentów samochodem, aby taką informację przekazały nam drogą e-mailową do 20 sierpnia 2018 r.

Opłatę za kurs ponosi każdy stypendysta samodzielnie, wpłacając z zagranicy przelewem kwotę 1.670,00 PLN. Dopuszczamy również płatność kartą lub gotówką na miejscu.

Przypominam o zabraniu stroju sportowego i odpowiedniego obuwia.

Kurs językowy zakończy się w piątek, 31 sierpnia 2018 roku. Z Bydgoszczy młodzież pojedzie do Warszawy na Spotkanie Orientacyjne, które zakończy się w niedzielę, 2 września br. Informację o miejscu, z którego będzie trzeba odebrać studentów w Warszawie, podamy później.

POLISH LANGUAGE COURSE 2018

WELCOME   LETTER

Dear Inbound Students,

All of you have received an information about an obligatory Polish Language Course which is taking place in Bydgoszcz from August 23th till August 31th 2018.

All students are to arrive to Bydgoszcz on August 23th, no later than 5:00 p.m.

The course will be held at the Hotel ZAWISZA, Gdańska Str. 163 (http://hotelzawisza.pl),where a taxi ride from the train and bus stations costs maximum 20,00 zloty (~5 $).

The fee for the course students pay themselves on a Hotel’s bank account at the amount of 1670.00 PLN.  You can also pay by credit card or cash on site.

I remind you to take sports clothes and appropriate footwear.

Please don’t  hesitate to contact the Course Coordinator:  Marek Kopyciński  m.kopycinski@gmail.com

Mobile phone:  +48 696 675 212.

Language course will end on Thursday, August 31st, 2018. From Bydgoszcz all students together will go to Warsaw for the Orientation Meeting, which will end on Sunday, September 2 this year. Information about the place of their pick up from Warsaw, we will provide later.

Yours in Rotary Service

Magdalena Żmijewska