Orientation Meeting – Suchedniów 2019

Orientation Meeting  – Suchedniów 2019

 

W dniach 8-10.03.2019 ziemia świętokrzyska gościła kandydatów do udziału w programie Rotary Youth Exchange wraz z ich rodzicami lub opiekunami. Obecni byli także oficerowie wymiany z poszczególnych klubów Rotary w Polsce oraz korespondenci odpowiedzialni za kraje biorące udział w wymianie.

 

Gospodarzem obozu był RC Kielce wraz z przewodniczącą komitetu wymiany młodzieży – Magdaleną Żmijewską.

 

Obóz rozpoczął się kolacją w piątek, podczas której pięćdziesięcioro przyszłych młodych „ambasadorów” Polski miało okazje poznać się i wymienić swoją już posiadaną wiedzą na temat przebiegu wymiany. Ku naszemu zaskoczeniu, ale i radości, ich integracja była niemal natychmiastowa, a gwarnym rozmowom nie było końca.

 

Sobota, czyli główny dzień obozu, rozpoczęła się uroczystym powitaniem wszystkich uczestników przez prezydenta RC Kielce – Marcina Krzemińskiego.

Członkowie komitetu wymiany jak zwykle stanęli na wysokości zadania i w sposób bardzo sprawny poprowadzili szkolenie dotyczące procesu wymiany. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: osobno młodzież, osobno opiekunowie, wszyscy otrzymali komplet informacji dotyczących procesu wymiany w formie podręcznika, a także inne atrybuty uczestnika programu.

 

Największą niespodzianką na zakończenie szkolenia były prezentacje młodzieży z obcych krajów (Brazylia, Meksyk, Argentyna, Włochy) już przebywającej na wymianie w Polsce oraz młodzieży polskiej, która wróciła z poprzedniej edycji wymiany zagranicznej.

Prezentacje te, poza ogromną dawką wiedzy praktycznej, tak bardzo potrzebnej przyszłym wyjeżdżającym, a także rodzicom goszczącym młodzież przyjeżdżającą do Polski, były wzruszającym dowodem na aklimatyzację, perfekcyjną znajomość języka oraz traktowanie kraju wymiany jako drugiej ojczyzny.

 

Szkolenie Orientation Meeting 2019 zakończyło się uroczystą kolacją. Po kolacji rodzice i opiekunowie mieli okazję do wspólnej dyskusji, a młodzież bawiła się na zabawie tanecznej, głównie przy latynoamerykańskich rytmach.

 

Po śniadaniu w niedziele wszyscy rozjechali się do swoich domów, bogatsi o nowe znajomości. Poprzez zaangażowanie naszych dzielnych członków komitetu wymiany, rodzice i opiekunowie pozbyli się obaw o swoje pociechy, a poziom ekscytacji młodzieży przed zbliżającym się wyjazdem, sięgnął zenitu.

 

Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznego spotkania i trzymamy kciuki za nadchodząca edycje wymiany.

 

Zobacz też

EUROTOUR 2019

EUROTOUR 2019

E U R O T O U R Candela Adrogué Porrez Podróż  mojego   życia     Jak było i…

Witajcie w domu!

Witajcie w domu!

  Witajcie w domu!   Program wymiany Rotary Youth Exchange 2018/19 możemy uznać za otwarty. Rozpoczęła się piękna podróż dla…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")